Szentpétery Tibor, a Don-kanyar és az 1956-os forradalom krónikása fotóiból látható válogatás szerdától a fővárosi Klebelsberg Kultúrkúriában.
A december 4-ig megtekinthető tárlaton 38 tablón keresztül idézik fel az alkotó sokrétű munkásságát. Az első három tabló magát a fotográfust mutatja be, szélesebb válogatás látható a Don-kanyarnál készült felvételeiből, 1942-ből, illetve az 1956-os budapesti forradalom eseményeiről, amelyeket kabátja alá rejtett fényképezőgépével örökített meg napról-napra - mondta Szentpétery Márta, a fotográfus lánya.
Láthatók lesznek Szentpétery Tibor erdélyi szász erődtemplomokról készült fotói a nyolcvanas évekből, továbbá néhány természetjáróként rögzített képe is. Kiállítják azt a felvételt, amelyen a fotós Leica márkájú fényképezőgépével a kezében látható. A kamera a Don-kanyarnál felfogta és eltérítette a neki a szánt lövedéket, és megmentette a fotográfus életét.
Szentpétery Tibor 1916-ban született Budapesten. 1930-tól 2000-ig, 70 éven át fotózott, és rögzítette a 20. század második felének fontos eseményeit. Természetjáróként a történelmi Magyarország tájait fotózta, megörökítette a budai Vár háború utáni feltárását, a Néprajzi Múzeum cseréptárát, az Aquincumi múzeum ásatásait. A Budapesti Városszépítő, majd Városvédő Egyesület fotócsoportjának élén szervezte az épületek dokumentálását.
Hagyatékában több mint harmincezer felvétel maradt, amelyet családja őriz.
Szentpétery Márta elmondta, hogy pénteken este mutatják be azt a kötetet, amely a család által szervezett áprilisi emlékülés előadásait foglalja össze, az alkotó felvételeinek kíséretében. A kultúrkúria gondozásában megjelenő kötetet Cservenka Judit mutatja be, ezt követően vetítik Sárközy Réka Szentpétery Tiborról készített portréfilmjét.