Első színházi élmény a Délibáb Társulat előadásában 3 éven aluliaknak
Előadásunkban Szutyejev három közkedvelt meséjét fűztük össze egy történetté a legkisebbek számára. A három kiscica mellett találkozhatnak a gyerekek Kisrécével és Kispipivel is, aki barátai segítségével hajóra száll, hogy követni tudja Kisrécét a vízbe. A meséket vidám dalokkal, ismerős mondókákkal és kedves, horgolt bábokkal keltettük életre.
Az előadást követő játék során a gyerekek megsimogathatják a cicákat, megnézhetik az előadásban használt bábokat, és ők maguk is "lisztesek", "kormosak" és "vizesek" lehetnek.
A babaszínház jelentősége:
Akármilyen hihetetlen, a csecsemők, a három éves kor alatti aprócska gyerekek is fogékonyak a színházi előadásra. Persze nem akármilyenre, hanem kifejezetten nekik készülő játékokra. Tudós csoportok: pszichológusok, pedagógusok és művészek hosszú évek óta tartó vizsgálatai alapján ismert, hogy a művészi élmények már a méhen belüli életben is befolyásolják a fejlődést. A kínai császárnékról mesélték, hogy amikor állapotosak lettek, csak szép dolgokat volt szabad nézniük, hallgatniuk és szagolniuk, hogy a magzat is szép és kiegyensúlyozott legyen. Kínában már akkor tudták, amit a mai pszichológia tanít, hogy életünk első kilenc hónapja – még az anyaméhben – és az azt követő három év egész életünkre kihat. Irányt szab személyiségünknek, kreativitásunknak, lelki egészségünknek, egyszóval mindennek, ami bennünk később igazán fontos lesz. Az esztétikai élmény, annak közös megélése, otthoni felidézése, s újraélése a csecsemő-szülő kapcsolat erősítésén, elmélyítésén túl, új tapasztalatokkal, ismeretekkel gazdagítja a kisgyermeket. Hatékonyabban, mint bármikor későbbi élete során. A művészet ebben az életkorban segíthet talán a legtöbbet.